MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com
Skopiuj CSS
RSS
sobota, 18 grudnia 2010
Z M I E R Z C H cz. 1

Zmierzch (ang. Twilight) – książka dla młodzieży o miłości wampira do nastolatki, autorstwa Stephenie Meyer, która została wydana w Polsce 1 stycznia 2007 roku. Jest to pierwsza część serii o tym samym tytule.Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się ze słonecznego Phoenix do ponurego miasteczka Forks w deszczowym stanie Waszyngton, aby zamieszkać wraz ze swoim ojcem Charliem, komendantem miejscowej policji. Decyduje się na to, ponieważ jej matka Renée po raz drugi wyszła za mąż i chciałaby móc podróżować ze swoim nowym mężem Philem. Mimo iż w Phoenix Bella nigdy nie miała zbyt wielu przyjaciół ani zbytniego powodzenia, w Forks przykuwa uwagę większości uczniów i szybko zaprzyjaźnia się z niektórymi...

O K Ł A D K A

Autorka chciała, żeby okładka książki przedstawiała jabłko – tradycyjnie uznawane za zakazany owoc z Księgi Rodzaju. Symbolizuje on zakazaną miłość Belli i Edwarda.

Oto ona:

...

Zwykła dziewczyna-Bella:

. . .

Nieziemsko przystojny wampir-Edward:

I Jacob-wilkołak( dowiesz sie tego w 2 części):

.....

Na koniec ''rodzinka" Edwarda(no, oprócz Belli):

xddd

No to BAJ, BAJ  : *

 

Niedługo świeta : ** ^.^

Boże Narodzenie – w tradycji to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to liturgiczne święto stałe, przypadające na 24 grudnia Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie 4 niedziel), zwanego adwentem. (dla przypomnienia ^.^ )

Teraz troche o staropolskich tradycjach < 3. :

1.Ludzie wierzyli ,że wtedy przylatywali wszyscy zmarli o.O i dmuchali na krzesło by ich nie skrzywdzic xd (chcesz tak zrobic ?.? bo my tak)

2.Nie podsłuchuj zwierzat ! bo mogą przepowiedziec cośś bardzo nie miłego ; '' (

3.Nie odkładaj łyżek ! gdy już usiadłes do wieczerzy ! = > ,ponieważ wierzon ,że gdy bedzie sie ja trzymalo caly czas to brzez rok nie bedą bolały Cie zeby : **

4.Przy stole powinna byc nieparzysta liczba osób ! `,xd

 

Teraz cuśś u Gwiazdorze < 33 :

Gwiazdor — postać rozdająca prezenty w Wigilię Bożego Narodzenia.Dzieci go kochają ~_~

Oto jego oficjalna strona :

http://www.santaclauslive.com/

(strona po ang. ; < )

moze poprosic o to co chcesz tu xDee :

http://www.emailsanta.com/email_santa.asp

Lizaki xDee < 3.

Lizak - wyrób cukierniczy przeznaczony do lizania, najczęściej umieszczony na drewnianym lub plastikowym patyczku. +)

Lizaki występują w wielu różnych smakach, kształtach i rozmiarach. < 3.Najczęściej wystempujece  w Polsce ^.^ lizaki mają kształt kuli. Spotyka się też lizaki o wymyślnych kształtach np. serca. W Ameryce popularne są także lizaki w formie dwukolorowych lasek.

Niekiedy lizaki dodatkowo posiadają nadzienie w postaci gumy do żucia. XD

 

 

 

Jeszcze dziś napiszemy o świetach : * :)

1 , 2 , 3